24 września 2019, 9:00 - 14:00
 

Novotel Kraków Centrum

ul. Tadeusza Kościuszki 5
30-105 Kraków

10 października 2019, 9:00 - 14:00
 

The Bridge Wroclaw - MGallery

Plac Katedralny 8
50-329 Wrocław 

22 października 2019, 9:00 - 14:00
 

Strefa +1

ul. Za Bramką 1
61-842 Poznań 

27 listopada 2019, 9:30 - 14:00

InterContinental Warszawa
ul.Emilii Plater 49
00-125 Warszawa

 

Kraków, 24 września 2019

Dziś największym wyzwaniem dla pracodawców jest utrzymanie ich najlepszych pracowników. Konferencja BPCC HR  Review skupia się na czynnikach, które mogą sprawić, że pracownik będzie wolał rozwijać się u obecnego pracodawcy niż rozglądać się za nowym zajęciem. Wydarzenie przeznaczone dla dyrektorów i specjalistów HR średnich i dużych firm skupi praktyków z różnych dziedzin, aby zaprezentować różnorodnosć strategii, jakie można obrać na dzisiejszym rynku pracy, aby zatrzymać najlepszych pracowników u siebie. Przyjrzymy się też aspektom, jakie pracownik bierze pod uwagę, wybierając swoją ścieżkę kariery.

Poruszając szerokie spektrum tematów – od dobrego poczucia przez czas pracy, aranżację środowiska pracy i pakiety benefitów, które mogą zachęcić pracowników do pozostania w firmie – wyzwanie kluczowe be względu na rodzaj działalności – od sektora centrów usług wspólnych, branżę finansową i księgową, IT i nieruchomości, po branżę produkcyjną. Jeśli szukasz inspiracji i  nowych rozwiązań, które zapobiegną utracie personelu – musisz tam być!

Patronat Honorowy: Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego

Prelegenci

 

Łukasz Chodkowski
Dyrektor Zarządzający
Dehora

Karina Kreja
International Concept Manager & Workplace Expert
Kinnarps AB

Ewa Stelmasiak
Dyrektor Zarządzający
Ekspert ds. wellbeingu organizacyjnego
The Wellness Institute

Monika Krzyszkowska-Dąbrowska
Head of Employment Practice
Linklaters

Łukasz Burakowski
Senior Associate
Linklaters

Michael Dembinski
Główny Doradca
British Polish Chamber of Commerce
 

Aleksandra Lebioda
Główny Konsultant ds. rekrutacji i relacji z pracownikami
ABC London Group

Podsumowanie spotkania

 

24 września 2019 r. w Krakowie rozpoczęliśmy cykl HR-owy BPCC HR Review. Spotkanie naszych członków z regionu odbyło się pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, Witolda Kozłowskiego.

Coraz większa liczba firm członkowskich przychodzi do nas z pytaniem, co zrobić, by zatrzymać najważniejszy kapitał, jaki posiada każda firma – pracowników. Sytuacja na rynku pracy jest obecnie ogromnym wyzwaniem – inwestycje nadal kwitną, bezrobocie jest bardzo niskie, więc dobrzy pracownicy otrzymują wiele ofert, często lepszych finansowo. Czy jesteśmy jednak skazani na odpływ naszych najlepszych pracowników? Dzięki burzy mózgów, jakiej w BPCC dokonaliśmy wspólnie z firmami ABC London Group, Dehora, Kinnarps, Linklaters i The Wellness Institute wiemy, że nie – pracodawca absolutnie jest w stanie zbudować strategię zatrzymania najlepszych pracowników, jeśli tylko weźmie pod uwagę trendy i możliwe narzędzia, jakie są mu dostępne.

Ewa Stelmasiak, założycielka The Wellness Institute rozpoczęła spotkanie przybliżeniem makrotrendów, które wpływają na to, jak pracownicy postrzegają świat pracy. Z jednej strony życie mocno przyspieszyło, wiele sfer życia zostało opanowanych przez nowe technologie, z drugiej strony mamy do czynienia z rosnącą świadomością dot. zdrowia i własnego dobrostanu pracowników. Zmienia to diametralnie oczekiwania pracowników wobec pracodawcy, przede wszystkim wzmacnia potrzebę sensu i well-przywództwa, a także współtworzenia i personalizacji środowiska pracy. Karina Kreja, International Concept Manager w firmie Kinnarps, mówiła natomiast o trendach w środowisku pracy. Biura, w których spędzaliśmy czas 5 dni w tygodniu od 9 do 17, to już raczej pieśń przeszłości. Wielu pracowników możliwość pracy z domu traktuje jako oczywistość, pracują też z innych miejsc – kawiarni czy hoteli. Przez to biura przyszłości muszą być coraz bardziej elastyczne i otwarte na potrzeby pracowników, a pracodawcy dokładnie ich słuchać przy budowaniu środowiska pracy.

Pracodawcy mają oczywiście w zasięgu narzędzia, którymi zrozumienie potrzeb pracowników można aktywnie wspierać. Marta Partycka i Aleksandra Lebioda z ABC London Group pokazały na przykładzie rynku IT, na jakich etapach zatrudnienia pracownik traci motywację i jakich twardych narzędzi i rozwiązań można użyć, by zatrzymać pracownika w firmie. Chodzi o motywatory, które po pierwsze wyróżniają się na rynku wśród innych firm, a po drugie pracownik długo o nich pamięta. Łukasz Chodkowski, dyrektor zarządzający Dehory w Polsce, mówił o doświadczeniach przy wprowadzaniu elastycznego czasu pracy w zakładach produkcyjnych. Daje to pracownikom nie tylko poczucie, że pracodawca im ufa i daje większy wpływ na grafik, ale zmniejsza też absencję z użyciem nie do końca uprawnionych zwolnień chorobowych. Monika Krzyszkowska-Dąbrowska i Łukasz Burakowski, prawnicy z Kancelarii Linklaters przybliżyli natomiast cały przegląd rozwiązań, jakie pojawiają się na rynku. Co ciekawe, wiele z nich nie jest w ogóle rozpoznawanych przez prawo pracy jako benefity – zwłaszcza w takich przypadkach warto polegać na ekspertyzie prawnej podczas budowania programów benefitowych dla pracowników.

Podczas spotkania rozpoczęliśmy również badanie ankietowe firm dot. obecnych praktyk i rozwiązań, jakie są stosowane w celu rekrutacji nowych wartościowych pracowników i utrzymania tych, którzy są w firmie już jakiś czas. Dyskusja na ten temat będzie kontynuowana na kolejnych spotkaniach – we Wrocławiu 10 października, Poznaniu 22 października i Warszawie 27 listopada 2019r. Wyniki badania i raport będą dostępne na początku stycznia 2020.

 

Fotorelacja

 
 

Partnerzy

© 2019 by Jakub Piegat, BPCC with Wix.com